Thursday, September 23, 2021

Оптимальне використання дисків SMR USB

У даному випадку мова піде про 2.5” ноутбучні диски Seagate та зовнішні USB Seagate Backup Plus Drive. Усі 2.5” диски Seagate SMR. Чесно, ніколи не звертав уваги на технології запису, реалізовані в жорстких дисках. Усе, що цікавило: буфер, швидкості обертів шпинделя та читання/запису, гарантія.

Аж через 3 роки використання USB Seagate Backup Plus Drive помітив проблему: страшенне падіння швидкості запису при великих обʼємах. Особливо це проявилося на Linux, який вганяв жорсткий диск у ступор. Скасування операції копіювання на Linux ввело USB Seagate Backup Plus Drive в кому. Диск вдавалося відкачати, але це допомагало на короткий час. Подумав, що USB контролер або проблема із самим диском. Витягнув з коробки та підключив до SATA. Щось сталося із файловою системою, бо диск надто довго форматувався - 10-20 хв. Також диск гальмував завантаження ПК. Серйозна тормозуха почалася саме після скасування копіювання в терміналі, тому підозрюю Linux, але це не виправдовує Seagate з їх SMR.

Допомогло повне заповнення диска нулями.

Перший ТБ скопіювати на диск не проблема. Все дуже швидко, а далі починається... Чим менша перерва між порціями файлів, тим більше падає швидкість, і тим більше часу треба диску на “відновлення” - 10-15хв. Це проблема для USB Seagate Backup Plus Drive, оскільки після копіювання часто потрібно відключити диск і не зрозуміло, чи він ще працює. Це може викликати збої в роботі, в чому особисто переконався. Враження, наче починає глючити мікропрограма самого диска.

SMR диски можна назвати архівними пристроями для неінтенсивного користування. З читанням із ST4000LM024-2AN17V проблем не виникає, а от із копіюванням на/із нього геморой. Як на мене, SMR - гівнотехнологія, як би хто там не виправдовував економію матеріалів на 20-30%. Матеріалів менше, продуктивність гірша, ціна як за CMR/PMR - профіт! Брати такий диск під холодні архіви файлів, які рідко оновлюються, можна, а як треба переносити великі обсяги даних - до дупи, оскільки копіювати 400 ГБ 10 годин - мука. Для торрентів це барахло теж не підходить, ну, хіба під час закачки не переглядати на ньому інші файли чи папки - затримки дикі - ще такого не бачив.

При підключенні дисків Seagate Backup Plus Drive до USB, не треба їх відключати після копіювання негайно. Ідеально, коли після копіювання виключається ПК. Seagate Backup Plus Drive затримає відключення, але роботу завершить “правильно”. Після раптових відключень, перезавантажень тощо ST4000LM024-2AN17V може гальмувати всю систему: повільно монтується, повільно форматується, затримує завантаження BIOS, завантаження/перезавантаження ОС.

Новітні технології завтрашнього дня... Добре, що не продав старі диски. Нехай працюють до кінця)))

No comments:

Post a Comment